Klasy pierwsze podróżują

Uczniowie klas pierwszych Małej Jadwigi 14 listopada wybrali się na całodniową wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka oraz Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Podczas pobytu w Pacanowie dzieci mogły w bardzo ciekawy i rozwijający sposób zgłębiać wiedzę na temat przeróżnych bajek i baśni. Prócz Koziołka Matołka spotkały tu skrzaty, smoki czy małego Pinokia.

Po wizycie w Centrum Bajki uczniowie udali się do Nowej Dęby, gdzie zwiedzili fabrykę, w której wszystkie bombki tworzy się ręcznie. Zapoznali się także z procesem powstawania ozdób choinkowych. Mieli także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła. Następnie wzięli udział w warsztatach plastycznych, dzięki którym mogli własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową.

Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem oraz bombki, które wcześniej same ozdobiły.

Po przepysznym obiedzie w Jargulowej Chacie udali się w podróż powrotna do Lublina, gdzie czekali na nich utęsknieni rodzice.

A jak bawili się zobaczcie sami…